Çıplak Yazar » Biraz Kişisel Blog ve Kısa Öyküler Yazmasaydım çıldıracaktım! - Çıplak Yazar - Kişisel Blog<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/page.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fblogciplakyazar%2F&tabs&width=280&height=70&small_header=true&adapt_container_width=false&hide_cover=true&show_facepile=false&appId" width="280" height="70" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowtransparency="true"></iframe>

Yazmasaydım çıldıracaktım!

Kelimenin sonuna gelen -mamak -memek eklerinin, hep hüzünlü birer hikayesi olduğunu düşünmüşümdür. Gitmek isteyip gidememek, söylemek isteyip söyleyememek, yazmak isteyip yazamamak diye uzayıp giden serzenişler. Bazı insanlar yaşadığı hayatı tam anlamıyla görmeye başladığında doğmamış olmayı diler. Ben o insanlardanım aslında, ben o bazılardanım.

Hayatta hep ilerlediğimi düşünürdüm çoğu zaman. Ta ki sona vardığım yerin, beni başlangıca ulaştırdığını görünceye kadar, hep aynı noktada beklediğimi anlamazdım bile. İnsan adeta bir yıkım yaşıyor o anda. Bir çay koyayım diyorum sonra, belki efkarım geçer diye ardından bir de sigara yakıyorum. Bir kaç saniyeliğine de olsa, bir bardak çayın ve sigaranın verdiği mutlulukla yaşadığımı unutuyorum. 

Geceleri uyumuyorum ben. Dertsiz tasasız başını yastığa koyan insanları kıskanıyorum bu yüzden. 
Hüzünlü bir film açıp hüngür hüngür ağlayayım diyorum. Onu da beceremiyorum. Ağladığımı insanların görmesinden, bilmesinden korkuyorum. Ağlamak isteyip ağlayamamak, ne acıymış anlıyorum. 

Bir şeyleri geride bırakmanın yeni bir başlangıç olduğuna inanırdım hep. Oysa geçmişe saplanıp kalıyormuş insan. Orada öylece o zaman diliminde kayboluyormuş. Saçlarının ağarıp, yüzünün kırış kırış oluşunu bile fark etmiyormuş. Ölmeyi isteyip ölememek, ne acıymış anlıyorum.

Bugün içimden geçenleri yazdım. Bu bir öykü ya da başka bir şey değil. Bu benim. Bu kafamın içindeki sesler. 

Yazmasaydım çıldıracaktım..

muhsin bey
Item Reviewed: Yazmasaydım çıldıracaktım! Description: Rating: 4 Reviewed By: Çıplak Yazar

1 yorum : Yazmasaydım çıldıracaktım!

  1. Geçmişe takılıp kalmak oldukça zor bir durum. 3 yıl öncesine kadar bende öyleydim ama sonunda iradem ile önüme bakmayı öğrendim.

    YanıtlaSil

Yorumlarıyla renk katan, katkıda bulunan herkese teşekkürler. Seviliyorsunuz güzel insanlar. ♥

Abone olun

E-posta Aboneliği

Kaydı tamamlamak için lütfen e-postanıza gelen onay mailini tıklamayı unutmayın!

Bağlantılar

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Buralardayım