Çıplak Yazar » Biraz Kişisel Blog ve Kısa Öyküler Karanlık - Çıplak Yazar - Kişisel Blog<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/page.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fblogciplakyazar%2F&tabs&width=280&height=70&small_header=true&adapt_container_width=false&hide_cover=true&show_facepile=false&appId" width="280" height="70" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowtransparency="true"></iframe>

Karanlık

Hayat en iyi öğretmendir. Her saniye yeni şeyler çıkarır karşımıza. Biz ise kendimize düşen payı alır ve kenara çekiliriz. Bir odanın karanlığı ile başka bir odanın aydınlığından bahsetti bugün hayat bana. 

Yaptığım tek şey koridorun sonundaki kapısı açık zifiri karanlık odaya girmekti. Öylesine karanlıktı ki, içeride ne olduğuna dair hiçbir fikrim yoktu. Sadece tahmin edebileceğim öngörülerim vardı hepsi o kadar. Ben aydınlıktaydım. Karanlığa doğru yürüdükçe karanlık ben oldum. Artık başka aydınlıklardan bakan insanların göremediği simsiyah bir oda karanlığı içindeydim. Sonra döndüm sırtımı ve geldiğim aydınlığa baktım. Kimsenin beni görmediğinden emin olduğumdan, aydınlığın değerini daha iyi anladım. 

Karanlığı ve aydınlığı birbirine bulaşmış insanlar hayal ettim ayak üstü. Kendi ayaklarımı bile göremiyordum oysa. O anda bu karanlık odanın bana öğretilerine kulak verdim. 

Bana şöyle diyordu : Aydınlıkta iken karanlığa bakarsınız ama orada gördüğünüz sadece hiçbir şeydir. O yüzden aydınlığın kıymetini hiç bilmezsiniz. Fakat karanlıkta kaldığınız anda anahtar deliğinden süzülen bir ışık bile uzaktan umut ışığı gibi görünür sizlere. İşte insanlar birbirilerinin karanlıklarına öyle kör oldular. 

Karanlık haklıydı. Simsiyahların ardındaki acılara hep kör olduk biz. Kendi aydınlığımızın büyük bir nimet olduğunu bile unuttuk. 

Biz karanlıktan hep korktuk. Belki de en başından beri hiç kör olmadık, sadece olmayı seçtik. 

O yüzden bugün, karanlıkta durup aydınlığa bakmanın, aydınlıkta durup karanlığa bakmaktan daha önemli olduğunu anladım. 
Item Reviewed: Karanlık Description: Rating: 4 Reviewed By: Çıplak Yazar

6 yorum : Karanlık

 1. Biz insanların en büyük hayat tecrübesi de budur; bir şeyin yokluğunu görünce varlığının değerini anlarız. Hasta olmayınca kim sağlının değerini gerçekten biliyor? Buda onun gibi. Aydınlığın değerini anlamak için önce karanlığı görmek lazım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ama keşke o yokluğunu yaşamadan anlasak değer kıymetini. Böylece bir bedel ödemek zorunda da kalmayız.

   Sil
 2. Anahtar deliğinden süzülen aydınlık... Umut gibi... Çok etkileyici bir yazı olmuş. Kaleminize sağlık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Semanur. Yorumun çok mutlu etti beni.

   Sil
 3. Çok özel bir yazı olmuş.Hikaye karakterim Jaya der ki; "Karanlığın gözleriyle görmeyi öğreneli beri, korkmuyorum karanlıktan." Karanlık sadece ay ışığıyla güzel.Ay aydın günlere olan umutlarımla...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Jaya'nın gözlerinden öptüm öyleyse.

   Sil

Yorumlarıyla renk katan, katkıda bulunan herkese teşekkürler. Seviliyorsunuz güzel insanlar. ♥

Abone olun

E-posta Aboneliği

Kaydı tamamlamak için lütfen e-postanıza gelen onay mailini tıklamayı unutmayın!

Bağlantılar

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Buralardayım