Çıplak Yazar » Biraz Kişisel Blog ve Kısa Öyküler Bir öğretmen nasıl olmalı sorusunun kısaca cevapları - Çıplak Yazar - Kişisel Blog<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/page.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fblogciplakyazar%2F&tabs&width=280&height=70&small_header=true&adapt_container_width=false&hide_cover=true&show_facepile=false&appId" width="280" height="70" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowtransparency="true"></iframe>

Bir öğretmen nasıl olmalı sorusunun kısaca cevapları

Çocukken bir huniye boşaltılır gibi hiç durmadan kulağımıza seslenilir ve bizden sadece söyleneni tekrar etmemiz istenir. Eğitimcinin bunu değiştirmesini ve başından itibaren yükümlülüğünü üstlendiği aklın yeterliliğine göre olguları kendi kendine değerlendirmesini, seçmesini ve ayırt etmesini öğreterek çocuğu yaşam yoluna sokmasını isterdim; bazen ona yol açarak, bazen de yol açmayı çocuğun kendisine bırakarak.

Eğitimcinin tek başına kurgulamasını ve konuşmasını istemem. Ne yazık ki günümüz eğitim sisteminin bu konuda pek de ileri gidemediğini görmek gerçekten de üzücü.

Çünkü öğretmenlerin otoritesi aslında çoğu zaman öğrencilere zarar verir.

Halbuki ara sıra eğitimcinin de öğrencisini dinlemesini, sırası gelince konuşmasını isterim.

Bir eğitimci için en önemli şey öncelikle çocuğun davranışlarını anlamak, sonra da onun gidişine uyum sağlamak. Hoş kırk kişilik sınıflarda bu ne kadar mümkündür bilemiyorum.

Çıplak yazar der ki; Eğitimci kendini eğitmeli çocuklardan önce.

Bir öğretmen nasıl olması sorusunun kısaca cevapları
Item Reviewed: Bir öğretmen nasıl olmalı sorusunun kısaca cevapları Description: Rating: 4 Reviewed By: Çıplak Yazar

4 yorum : Bir öğretmen nasıl olmalı sorusunun kısaca cevapları

 1. Şiddetle katılıyorum bu paylaşıma çünkü anlayışı, algısı farkındalığı zayıf bir eğitimciden eğitimli bireyler yetiştirmesi beklenemez

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Henüz bir tacizciye denk gelmedim fakat bahsettiğiniz türden eğitimcilere oldukça fazlaca denk geldim.

   Sil
 2. Kalabalık sınıflar olmamalı aslında...

  YanıtlaSil
 3. Kesinlikle katılıyorum. Çok güzel yazmışsın, bir eğitimci her şeyden önce, öğrencilerden önce kendini geliştirmelidir bence de, elbette böyle öğretmenlerimiz var. Fakat çok fazla olduğunu sanmıyorum. Çünkü öğretmenlerimiz geçim derdinde, geçim derdinde olan bir insan da işini severek yapamaz. Bence öncelikle bu sorun çözülmeli kafa derginin de dediği gibi sınıflar kalabalık olmamalı, eğitime daha fazla bütçe ayrılmalı o zaman her şey daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil

Yorumlarıyla renk katan, katkıda bulunan herkese teşekkürler. Seviliyorsunuz güzel insanlar. ♥

Abone olun

E-posta Aboneliği

Kaydı tamamlamak için lütfen e-postanıza gelen onay mailini tıklamayı unutmayın!

Bağlantılar

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Buralardayım